Věděli jste, že...

Věděli jste, že...

Používáme je denně a často na ty nejcitlivější partie těla. Odličovací tamponky, menstruační vložky a osušky nebo ručníky ... společný jmenovatel? Bavlna. Ovšem - zamysleli jste se někdy nad jejich původem, zdravotní nezávadností a dopadem na životní prostředí?

  • až 16 % světové spotřeby pesticidů je použito na pěstování bavlny - choulostivou rostlinu, pěstovanou převážně v zemích "třetího světa", ohrožuje nespočet škůdců. Agresivní chemické pesticidy a umělá hnojiva jsou tak na denním pořádku. Studie z roku 2004 potvrdila přítomnost reziduí těchto nebezpečných látek v běžné bavlně.
  • konvenční pěstování bavlny má silné zdravotní dopady na místní zemědělce a využívá dětskou práci - nadnárodní korporace tlačí na co nejnižší výkupní cenu bavlny, což nutí zemědělce používat levné postřiky a využívat k práci i nezletilé děti. O zdravotních následcích práce s agresivními chemikáliemi nemluvě.  
  • eroze půdy a znečišťování vodních zdrojů je přírozený důsledek velkovýroby bavlny - obrovské konvenčně pěstované monokultury bavlny vyčerpávají půdu, podporují erozi a použité chemikálie znečišťují místní zdroje pitné vody.
Čisťoučká bavlna, to pravé pro nejjemnější péči o citlivé partie těla

Čisťoučká bavlna, to pravé pro nejjemnější péči o citlivé partie těla

Bez škodlivých látek, bez kompromisů. Co dál čekat od produktů z bio bavlny? 

  • zdravotní nezávadnost a čistota - vysoké nároky na pěstování bio bavlny zaručují, že surovina nepřišla v průběhu zpracování do kontaktu s formaldehydem, chlorem či agresivními pesticidy, eliminuje proto riziko vzniku kožních reakcí a alergií na minimum.
  • vyšší stupeň prodyšnosti a měkkosti - díky tomu, že bio bavlna nepřišla do kontaktu s ropnými oleji, chlorem či barvivy, uchovává si oproti konvenční bavlně přirozeně vysokou prodyšnost, na dotyk je také výrazně měkčí.
  • ekologické pěstování a fair trade - etické pracovní podmínky, fér výkupní ceny, uplatnění principů pro podporu biodiverzity, šetrné ruční zpracování. Samotná bio bavlna je jako výchozí surovina pro další produkty samozřejmě kvalitnější a předně trvanlivější.

Předsvědčte se, že drobnosti dělají skutečně největší rozdíl. V pocitu komfortu i vědomí, že jste přispěli k ochraně planety.

Každodenní hygiena? Vsaďte na jemnost bio bavlny!

Každodenní hygiena? Vsaďte na jemnost bio bavlny!

Zaměřte svoji pozornost nejprve na ta nejchoulostivější témata. Právě pro ně je bio bavlna "jako dělaná". Certifikovaná značka Organyc připravila pro všechny odpovědné ženy a rodiče kompletní řadu výrobků pro osobní hygienu z bio bavlny: