Arganový olej: přírodní elixír mládí a zdraví

Pro své blahodárné účinky na pleť, vlasy i celé zdraví někdy také přezdívaný jako tekuté zlato. Co všechno jste o arganovém oleji ještě nevěděli a k čemu je nejvíce vhodný? Mrkněte.

Arganový olej se v moderní a přírodní kosmetice začal objevovat docela nedávno, přitom jeho velmi pozitivní účinky jsou známy už dlouhá staletí. Vyrábí se totiž z plodů stromu Argánie trnité, který neroste nikde jinde na světě než v jihozápadním Maroku. A přestože se už mnozí pokoušeli o jeho vypěstování v umělých podmínkách či někde jinde, nikdy se to nikomu nepodařilo. A tak je produkce arganového oleje pouze v rukou místních kmenů, které mají na jeho výrobu takřka monopol. To proto jde o nejdražší olej na světě, za jehož 1 litr zaplatíte až 4 000 Kč. Blahodárné účinky ale tuto cenu snadno vykoupí. A jaké vlastně jsou?

 

POMOCNÍK PRO POŠKOZENÉ VLASY


Arganový olej si dokáže účinně poradit s třepením konečků vlasů nebo zvyšováním jejich lesku. Vlasy totiž hloubkově hydratuje a dodává jim potřebné vitamíny, na které je velmi bohatý. Pravidelným používáním tak můžete snadno dosáhnout pružných a zdravých vlasů, aniž by bylo třeba využívat “zázračných” šamponů plných chemie. To proto si tohoto vzácného oleje přírodní vlasová kosmetika tolik všímá a proto může být tak účinná.

S AKNÉ SI PORADÍ RAZ DVA


Kdo by byl býval řekl, že se arganový olej se hodí jen do vlasové kosmetiky a pro suchou pokožku, mýlil by se. Svým složením bohatým na antioxidační tokoferoly a množstvím vitamínů dokáže pomoci i v boji proti příliš mastné pokožce a při akné. Hledáte-li účinný krém proti akné, nezapomeňte se podívat, zdali obsahují dostatečné množství arganového oleje nebo si rovnou pořiďte 100% čistý arganový olej třeba jako roll-on. Stačí ho pravidelně vmasírovat do pokožky a účinky máte zaručené.

OCHRÁNCE POKOŽKY


Vysoký obsah antioxidantů, vitamínu E a mnohých pro pokožku velmi důležitých látek dělá z arganového oleje ideálního pomocníka pro poškozenou, suchou, či velmi namáhanou pokožku. Arganové krémy tak dokáží kůži posílit, vyhladit vrásky, zbavit se akné nebo ekzému. Pomůže i se zarudnutím či záněty pokožky nebo s hojením jizev. Pro takové použití je nutné si olej pravidelně na postižená místa jemně vtírat a sledovat hojivý proces.

 

Arganový olej můžete najít v mnoha různých formách buď jako 100% čistý olej v různých lahvičkách s rolovací kuličkou, ve formě másla (arganové máslo) či jako účinná příměs vlasové kosmetiky nebo pleťových krémů nebo krémů proti akné