Bylinky? Vypěstujte si je doma I.

Máte prosvětlený byt nebo alespoň kuchyň? Co takhle si zkusit vypěstovat vlastní bylinky? Můžete je pak s radostí použít při vaření domácího gulášku nebo do buchet. Bylinky příjemně oživí prostory kuchyně a navíc je jejich pěstování prostě jednoduché.

Určitě už jste vyzkoušeli čerstvé bylinky ze supermarketů. Máta, oregano, rozmarýn nebo tymián, znáte to. A taky jste si možná všimli, že po pár dnech bylinky rychle seschnou nebo ztrácí. Dodávají se totiž často v „jednorázové“ zemině a jsou určeny přímo na spotřebu. Takže pokud chcete mít voňavou bazalku nebo tymián, který vám vydrží, chce to si vypěstovat bylinky od nuly v kvalitní zemině a s náležitou péčí. Pojďme se dnes mrknout na pár z nich.

OREGANO

Bylinka známá zejména ve Středozemí, kde se pěstovala po tisíciletí a významně ovlivnila nejen Italskou ale i Řeckou nebo Španělskou kuchyni. V našich končinách roste Oregano (staročesky také Dobromysl) také, jen nemá takovou sílu a aroma jako její kolegyně ze Středozemí. Je to dáno menším množství sluníčka i tepla, které příznivě působí na tvorbu silic v této bylince. Ostatně proto potřebuje suché a slunné stanoviště, ale o tom za chvíli.

Rostlinka má ráda krom slunného a suchého stanoviště i vzdušnější hlinito- písčitý substrát. Vidíte, všechno tak trošku typické pro klima jižní Evropy. Při zalévání dávejte pozor na to, abyste bylinku nepřelili nebo naopak příliš nevysušili. Je na to citlivá. Jednoduše udržujte půdu rostlinky vlhkou a zalévejte ji raději jen do misky (ne shora do květináče) – více jí to vyhovuje.

V období vegetace (na jaře a v létě) lze rostlinku hnojit 1x za 14 dní tekutým hnojivem rozmíchaným v odstáté vodě. Tady doporučujeme hnojivo na bylinky, které neobsahuje chemické přísady.

No, a pokud se vašemu Oreganu bude dařit, můžete jej přesazovat podle potřeby a množit vrcholovými řízky. Ty pak necháte zakořenit ve vodě a zasadíte. Můžete si také koupit semínka, ale pamatujte, bude jim to chvíli trvat.

TYMIÁN

Není nad doma vypěstovaný tymián, který při dobré péči nádherně voní a je skvělým pomocníkem při pečení masa (skopového, telecího nebo zvěřinového), ochucování paštik či polévek. Parádně ho využijete v létě při grilování ale můžete s ním ochutit i salátové nebo dokonce i ovocné dezerty.Tymián může také pomoci při léčbě nemocí horních cest dýchacích, je účinný v boji proti bakteriím, plísním nebo střevním parazitům. A jak ho pěstovat? Mrkněte.

Pěstování je celkem snadné, tymián totiž stejně tak jako levandule nebo rozmarýn nepotřebují žádnou zásadní péči, dobře snáší sucho (takže pokud jej občas zapomenete zalít, zvládne to) a je relativně odolný vůči různým chorobám.

Pokud si zasázíte tymián ze semínek, stačí je mírně přitlačit na půdu a sem tam je zalít (u tymiánu spíše méně než více). V průběhu růstu a během vegetačního období pak tymián zalévejte v pravidelných intervalech a chraňte ho před prudkým větrem, který nesnáší. Hnojit můžete 1x za 14 dní organickým hnojivem rozpuštěným v odstáté vodě.