Bylinky? Vypěstujte si je doma II. Šalvěj a pesto

Podzim se pomalu blíží a s ním i čas sklizně. Takže jestli přemýšlíte, co s napěstovanými bylinkami, poradíme. Tentokrát si řekneme něco o šalvěji a zkusíme si zní vyrobit pesto.

Začněme ale pěkně od podlahy. Šalvěj lékařská pochází původně ze Středozemí - čemuž odpovídá i to, že má ráda slabší zálivku a hodně sluníčka – odkud byla cca v 9. století zanesena až do našich končin.


ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ. S ČÍM POMŮŽE?

Listy šalvěje obsahují 1,5 až 2,5 % silice, která má v menším množství příznivé účinky na naše zdraví, ve větších množstvích by ale mohla uškodit. Pokud jste tedy plánovali šalvějové dýchánky, bude lepší se krotit a spíše si dopřát pravidelně jeden šálek čaje (asi 7g byliny) denně, ne víc.
Výměnou za střídmé užívání nám ale tato bylinka může skvěle pomoci od nočního pocení, při plicních onemocnění nebo zmírní obtíže se žlučníkem a játry. Čaj z šalvěje také pomáhá při detoxikaci organismu Její silice působí protizánětlivě a antibakteriálně, takže se doporučuje i na obklady nebo jako kloktadlo (ale to asi všichni známe) v boji proti různým zánětům nebo jako desinfekce. 


Pokud byste ale plánovali šalvěj užívat vnitřně, dejte si pozor a neužívejte ji dlouhodobě ve vysokých dávkách a už vůbec ne v těhotenství.


CHCI SI ŠALVĚJ VYPĚSTOVAT DOMA

Není problém. Šalvěj je nenáročná bylinka, které se dobře daří na suchých místech a v na živiny chudé půdě. Jen potřebuje dost sluníčka a závětří. Takže pokud máte prosvětlenou zahrádku nebo balkon, můžete si šalvěj určitě pořídit. Stačí si koupit semínka, která vysadíte v březnu do pařeniště (nebo za okno). A jakmile se oteplí, můžete bylinku vysadit venku. Množit ale jde i oddělením trsů nebo stonkovými řízky.
Pro úspěšné pěstování nám postačí vědět, že by měla být dostatek prostoru pro kořeny (v případě pěstování v květináči), světlo a sem tam by bylo záhodno zaštípnout výhonky, což podpoří růst kořínků. V zimě je dobré bylinku přikrýt chvojím nebo schovat, protože nemá ráda mráz. Jeden trs má pak životnost cca 5 let.
Od května do konce prázdnin sklízíme lístky či nať a to ideálně za slunečných dnů, neboť v tuto dobu obsahuje bylinka nejvíce éterických olejů.


ŠALVĚJOVÉ PESTO. POCHOUTKA PRO FAJNŠMEKRY

Pesto, ideální do těstovin, parádní na maso nebo jen tak na čerstvý křupavý krajíc chleba. A jak ho připravit? 
 

Ingredience:


Lístky šalvěje
Česnek
Vlašské ořechy
Slunečnicová semínka
Sůl
Olivový olej


Příprava je naprosto jednoduchá. Posbírané listy šalvěje opereme, rozmixujeme. Následně přihodíme česnek, vlašské ořechy a slunečnicová semínka. A vždy při přidání každé další ingredience mixujeme. Pak přidáme sůl a olivový olej. Ještě jednou mixujeme a je to. Pesto je hotové! Zkoušeli jste? Sdílejte na Facebooku nebo Instagramu.


PS: Do pesta můžete rozmixovat i nějaký dobrý sýr a udělat si takovou šalvějovou pomazánku na zajímavou večeři.