Dětem jen to nejlepší. Vsaďte na sílu dětské přírodní kosmetiky

Dětství – nejzranitelnější fáze lidského vývoje. Období nejcitlivější pokožky. Kdy jindy přesedlat na ta nejjemnější řešení, která nabízí pouze ryzí příroda?

Radostné zdravé dětství bez bolístek, bez alergií, bez škrábání a – bez našich bezesných nocí je ideálem. Přiblížit se mu alespoň o kousek blíže ovšem nemusí být zase tak těžké. Jak? Svým pomocníkem v péči o děti si zvolte ryzí přírodu a uvidíte!

Péče o jemnou dětskou pokožku? Předně bez chemie, prosím

Dětská pokožka v prvních letech života dosud neplní svoji ochrannou funkci na 100 %, tak jako u dospělých. Je až pětkrát tenčí a jakákoliv škodlivá a agresivní látka ji tak snadno podráží a v horším případě vyvolá bolestivou reakci v podobě alergie či ekzému. Rozhodli jste se za zdravou pokožku svého dítěte zabojovat? Pojďme si říct, čím začít…

Koupelové olejíčky, krémy, šampony, masti – ano, je logické, že cokoliv, co vyteče z barevných tub, pečlivě srovnaných na poličce v koupelně či na přebalovacím pultu, a přijde do přímého kontaktu s pokožkou, bude hrát roli. V péči o své dítě ovšem odsuňte kompromisy stranou a neriskujte. Přípravky s lákavými parfemacemi a dlouhou trvanlivostí nebudou to pravé ořechové. Poohlédněte se raději po skutečné kvalitě v podobě čistých přírodních olejů či krémů, které jsou přirozeně hypoalergenní a pokožku děťátka nevysuší.

„Velké“ detaily

Rozhodující vliv na zdraví vašeho miminka ovšem patří látkám, se kterými je dítě v kontaktu drtivou většinu dne. Tápete? Přesuňte svoji pozornost od koupací vaničky k vaší pračce a ke komínkům čerstvě vypraných látkových plen, osušek či dětského prádla. Právě v něm váš drobeček totiž spí, hraje si a později i učí prvním krůčkům. Složení pracích prostředků, které přijdou do kontaktu s dětským oblečením, by měly poutat vaši pozornost ještě více než tělové olejíčky. Tedy? Do pračky předně žádnou aviváž, žádné mýdlo a změkčovadla a žádné chemické parfemace. Naopak zařaďte do slovníku spojení „mýdlové ořechy“. Pokud s nimi vyperete na poctivých 60°, přidáte ještě jeden máchací cyklus a prádlo (ze 100% bavlny!) pro zjemnění namísto aviváže pečlivě vyžehlíte, pokožka vašeho miminka bude zářit zdravím.

Sluníčko, sluníčko, popojdi…

Léto, slunce a dětská pokožka je pak kapitola sama pro sebe. Tenká pleť dětí se hůře brání před UV zářením, rychleji zarudne a její spálení může mít vážné následky v dospělosti. Dle doporučení lékařů by děti do 3 let vůbec neměly být vystavovány přímému slunci. Pro zdraví starších dětí se pak doporučuje využívat krémy s ochranným faktorem SPF 40 a více a pro ochranu citlivé pokožky vsadit na nechemické, minerální UV filtry. Pokud navíc sáhnete po přírodním opalovacím krému bez ropy a bez konzervantů, váš klid v duši, že je vaše děťátko spolehlivě chráněno jak před nenechavým sluníčkem, tak potencionálními alergickými a ekzematickými reakcemi, si dopřejete jako zasloužený bonus. Zkuste třeba dětský opalovací krém od Eco Cosmetics s SPF 45, voděodolný a 100% účinný.

První zoubek venku? Začněte budovat správné návyky včas

Do hledáčku dětských přípravků je dobré zahrnout i zubní gely a dětské pasty – vždyť většinu jejího objemu děti bezděčně spolykají. Už s prvními zoubky dbejte na to, abyste dítě zbytečně nevystavovali agresivním látkám. Pro úlevu od bolestivosti dásní při prořezávání zoubků můžete sáhnout po léty vyzkoušeném přírodním olejíčku Jakoubek s certifikací CPK Bio, v pastách pak dejte zelenou přípravkům bez syntetických barviv, příchutí a sladidel. Prověřené máme značky Urtekram a Nobilis Tilia.

Jaký rodič, takové…

Že jste dali sbohem chemickým pracím gelům a avivážím a vybavili se arsenalem dětské přírodní kosmetiky, ale těch pár červených pupínků na tváři vašeho miminka stále ne a ne zmizet? - Upřímně? Zamyslete se. Co ta nová třpytivě zářící rtěnka? A co váš voňavoučký sprchový gel plný parabenů a barviv? … Není ve finále čas na nastartování nové, „přírodnější“ epochy dekorativní a tělové kosmetiky i u vás samotných?