Jedlový olej. Proti nemocem silou medvědí.

Slyšeli jste už někdy o jedlovém oleji - jednom z nejsilnějších přírodních antibiotik a antivirotik?

Přesně tak. Olej z jedle sibiřské je často označován jako jedno z nejsilnějších přírodních antivirotik a antibiotik a jeho účinky jsou detailně prozkoumány a moderní medicínou popsány, takže je možné ho bez problému začít využívat i v domácích podmínkách. Pojďme si o něm říci trošku více.

Jedlový olej se získává z mladého jehličí jedle sibiřské, která roste - jak je z názvu patrné – hluboko v ruské Sibiři, tedy jednom z nečistějších míst na planetě, díky čemuž může být výsledný extrakt tak účinný.

Olej obsahuje víc než 35 biologicky aktivních látek včetně vitamínů, éterických olejů a přírodních silic. Jejich vysoká koncentrace a povaha dokáže účinně stimulovat lidskou imunitu a její obranné reakce. Takže bude-li vám „ouha“ nebo ucítíte-li, že na vás něco leze, můžete olej inhalovat a po ránu si pár kapek přidat do vlažné vody.

KDE MŮŽE, POMŮŽE

Použití je opravdu široké. Po jedlovém oleji můžete sáhnout, pokud vás trápí problémy s nespavostí, duševní únavou, bolestivými zuby či krvácivými dásněmi. Jeho éterické složky jednak dokáží příjemně zklidnit a k tomu příjemně voní po jehličnatém lese. Olej si můžete nakapat do aroma lampy, nebo si rozetřít pár kapek po obličeji. Ale tady pozor – jedlový olej bývá často koncentrovaný a přílišné množství by mohlo vaši kůži podráždit. Proto si raději vždy namočte ruce, na ně nakapejte cca 2 kapky oleje a až potom si promněte obličej. A pozor na oči.

Leze na vás chřipka, angína nebo vás bolí v krku? Jedlový olej si můžete bez problému nakapat na lžičku (cca 6-8 kapek, ale raději si přečtěte příbalovou informaci) a polknout ho nebo s ním vykloktat. Nebojte se ho využít při rýmě nebo si s ním potírat různé kožní vyrážky – výborně dezinfikuje. Ale opět pozor na množství – i když je to 100% přírodní produkt, výrazný obsah silic a éterických složek by mohl citlivější kůži podráždit.

Suma sumárum. Olej můžete využít při akutních obtížích nebo ho používat pravidelně pro dlouhodobé zvýšení imunity.