Není pivo jako pivo: díl II. Čepování

Nejen že pivo může vznikat různými způsoby, může se vařit i z různých druhů chmelů a rozličnými recepturami. A aby toho nebylo dost, může se i odlišně čepovat. A na to se podíváme tentokrát.

V minulém článku jsme si pověděli o pivních stylech, tedy způsobech kvašení piva. A nyní se mrkneme na to, jak se dá pivo čepovat. Druhů existuje hned několik a tady jsou ty nejoblíbenější.

Hladinka 

Podstatou tohoto stylu točení piva je nutnost načepovat jej na jeden zátah a to bez přerušení. A pěna musí dosáhnout po okraj sklenice. Kvalitně „natočená hladinka“ má pak krémovou pěnu bez větších bublinek a je velmi krémová.

Šnyt 

Neméně populární styl, tzv. malé pivo ve velkém půllitru. Tento styl čepování si oblíbili zejména lidé, kteří chtějí něco více než malé pivo (ve třetince) a méně než velké pivo (v půllitru). S tím souvisí i oblíbenost půllitrových sklenic před těmi třetinkovými. A právě těmto trendům jde šnyt naproti, aneb načepujete pivo o něco větší než malé do velkého půllitru. Výhodou je také to, že pivo vypijete rychleji a máte ho tedy čerstvější, neztrácí teplotu a říz. Prostě ideální, pokud nechcete tolik pít, ale máte mlsný jazýček a požadujete pivo tak, jak by mělo chutnat.

Mlíko

A to doslova. Základ tohoto stylu piva je v jeho točení s polozavřeným kohoutkem. Tím docílíme natočení husté krémové pěny s minimem „pivního základu“. Ptáte se jaký má tento styl čepování význam? Tento způsob točení mají rády jednak ženy, neboť chuť piva je jemnější, krémovější a sladší. Pijí ho ale také hosté, kteří už mají za sebou čtvrté/páté pivo a chystají se jít domů. Mlíko totiž probere a příjemně nakopne na cestu domů – pije se také místo tvrdého alkoholu tzv. „na konec“.

Čochtan

Zvláštní název, že? Jde o velmi čerstvé pivo bez pěny, které je natočeno velmi rychle tak, aby nestoupala zbytečně jeho teplota a také aby bylo možné ho rychle vypít. Má totiž osvěžit a zchladit. Čochtan tak často bývá úplně první pivo, které můžete vypít. Rychle zhasí žízeň a vedro. A potom už si můžete užívat jiné styly, které mají pěnu. Ta pak také funguje jako jakási ochrana před rychlým zvětráním. Mimochodem, název pravděpodobně vznikl ze způsobu, jak se hladina piva bez pěny v půllitru převaluje ze strany na stranu, tedy: „čvachtá“.

 

To jsou tedy nejznámější styly čepování piva, které se u nás nosí. Můžete určitě narazit i na další, ty ale pravděpodobně nebudou toliko užívané a rozšířené. Pokud se vám článek líbil, můžete ho sdílet na Facebooku nebo Instagramu. A určitě se těšit na další díl, ve kterém si společně rozšíříme naše „pivní základy“. Prozatím můžete mrknout i na náš první díl, pokud jste ho už nečetli.