Podzim je za dveřmi, připravme se na něj

Sychravo, chlad, déšť a vítr jsou typické pro podzimní počasí. Pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu by ale stále měl být v našem denním režimu. Imunitu podpoří i otužování a celkový zdravý životní styl.

Jak se říká, není špatného počasí, ale špatného oblečení. Oblékněte svou pokožku a pleť do přírodní aromaterapeutické kosmetiky. Obsažené bioaktivní látky z rostlin zajistí podporu imunitního systému pokožky, rostlinné oleje a tuky jí poskytnou výživu a nezbytnou ochranu.

Pro děti i dospělé je právě pro sychravé a vlhké počasí určen Ochranný krém Olinka. Hlavní účinnou složkou je olivový olej a včelí vosk. Tyto látky podporuje kompozice éterických olejů s převahou benzoe a citrusů, které napomohou svou vůní a působením zahnat všechny podzimní splíny.

Velmi suchá a citlivá pokožka dětí i dospělých se sklony k ekzémům se může radovat z péče Měsíčkovým krémem Karité. Tento typ pokožky vyžaduje především hydrataci, ochranu před vnějšími vlivy a také zklidňující působení kosmetických přípravků. Bambucké máslo a včelí vosk v tomto krému zajistí strádající pokožce potřebnou výživu a napomohou s udržením hydratace. D-panthenol, vitaminy A a E, spolu s extraktem z měsíčku lékařského jsou regeneračními a zklidňujícími látkami. Pokud je pokožka drsná, s jizvičkami nebo vrásčitá, aplikujte pod krém ještě olej z celých plodů růže šípkové.

přírodní kosmetika nobilis tilia

Imunitu pokožky i celého těla je vhodné podporovat po celý rok. Z aromaterapeutické kosmetiky se nabízí například Koupelový olej Imunita, jehož antimikrobiální a uvolňující působení oceníte nejen v období chřipkových epidemií. Doplňujícím přípravkem v péči o tělo je Tělový a masážní olej Imunita, který lze využít jako pěstící přípravek na celé tělo nebo k aromaterapeutické masáži. Při nedostatku času lze olejem namasírovat alespoň plosky chodidel a podpořit všechny orgány těla pomocí stimulace reflexních bodů. Takovou masáž bude mír rád nejen váš partner, ale i vaše děti.

Éterické oleje jsou hlavní účinnou látkou aromaterapie. Inhalace pomocí inhalačních tyčinek je snadnou a bezpečnou metodou, jak si pomoci přírodní cestou od běžných obtíží. Kdo by se necítil někdy pod tlakem a to v práci, či ve škole. Inhalační tyčinka proti stresu se vejde do každé tašky, či kapsy a je po ruce, kdykoliv se cítíte v nepohodě.

podzimní kosmetika nobilis tilia

Rýma a ucpaný nos mají nejen příčinu v infekci, ale také mohou obtěžovat při různých alergiích. Inhalační tyčinka proti rýmě nos uvolní, zmírní otok a zároveň si poradí s případnými viry a bakteriemi. Pokud se jedná o rýmu, sáhněte ještě po Jemném nosním oleji, jenž se aplikuje natíráním okolí nosu. Regenerační olej z kukuřičných klíčků spolu s třezalkovým olejem zajistí zklidnění podrážděné pokožky od smrkání. Kompozice éterických olejů bojuje s patogeny a napomůže regeneračním procesům.

Kašel je už další fází infekce a umí pořádně potrápit. Namažte si hrudník, ramena a oblast hrudní části zad klidně několikrát za den Eukalyptovým balzámem a nechte přírodní látky, ať s infekcí zatočí. Tento balzám je i v dětské, jemnější variantě.

Dopřejte si v období podzimu dostatek ovoce a zeleniny, podpořte tělo dostatečným pitným režimem, otužujte se a radujte z maličkostí. A pokud vás nějaký ten neduh přeci jen přepadne, nezoufejte, pomocníky z přírody máte po ruce!

 

Hana Mejsnarová, Zákaznická linka Nobilis Tilia