Proč nepoužívat konvenční kosmetiku? Mrkněte na video.

Kosmetika by nám měla pomáhat, mnohdy to tak ale není. Mluvíme-li tedy o té konvenční. Na co si dát pozor?

Mnozí výrobci konvenční kosmetiky, hnáni požadavkem na nízkou cenu a ziskovost, do svých kosmetických výrobků často přidávají chemické složky, které nám škodí, než aby pomáhaly. Jedná se stejně jako u potravin o různá barviva (například azobarviva vyrobená z dehtu), konzervanty nebo syntetické vůně. To  všechno nám pak zůstává v těle, které není schopno takové látky vyloučit. A různé alergie nebo nemoci jsou hned na světě. 

Příkladem mohou být uměle barvená tekutá mýdla na ruce, která musí stůj co stůj intenzivně vonět. Přitom naše ruce jen vysušují a neumyjí nás o nic lépe než jednoduchá tuhá/tekutá přírodní mýdla, která jsou mnohem šetrnější. No, udělejte si obrázek sami a mrněte na video: 

 

Přírodní tekutá a tuhá mýdla přitom žádné z uvedených chemických přídavků obsahovat nemusí a přitom vaše ruce umyjí stejně dobře a k tomu šetrně. Jako účinných složek totiž využívají výtažků z nejrůznějších bylin (například aloe vera) nebo éterických olejů (třeba taková jedle, borovice a další), které mají samy o sobě antibakteriální účinky a pomohou s pořádnou očistou těla lépe. Mýdla postavená na čistě přírodních složkách mohou být jak tuhá i tekutá (to, že tekuté přírodní mýdlo nelze vyrobit, nemá nic společného s pravdou) :) Ostatně, pokud chcete nabrat nějakou inspiraci, mrkněte na další tělovou a koupelovou kosmetiku