Recept: Houby nejsou na houby

Smaženici zná snad každý a snad každému i chutná. Co ale z čerstvých hub udělat, když byste chtěli zkusit něco nového? Pojďte zkoušet s námi.

Z hub se dá připravit kde co. Dají se sušit, přidat pod pečené maso, hodit do poctivé bramborové polévky nebo z nich lze jednoduše udělat smaženici. Pokud jste ale dostali na svůj úlovek chuť ihned a čištění a vykrajování vás neodradilo, můžete zkusit něco z jiného soudku.

ČESNEKOVÁ POLÉVKA S HOUBAMI


Parádní česnečka v houbové variaci příjemně zahřeje i podpoří imunitu. Česnek totiž patří mezi jedny z nejsilnějších přírodních antivirotik a obsahuje až 400 zdraví prospěšných složek. Ale zpět k polévce.

Ingredience:

  1. 5 stroužků česneku (klidně i o trošku více)
  2. 250 g hub (ideálně čerstvých)
  3. brambory
  4. zeleninový bujón bez glutamátu (nebo předpřipravený vývar)
  5. majoránka
  6. sůl
  7. máslo

Postup

1. Očištěné houby nakrájíme na plátky a poté si připravíme brambory, které rovněž nakrájíme – na kostičky.
2. Tyto dvě ingredience přidáme do hrnce a zalijeme vodou a vaříme.
3. Jakmile budou brambory poloměkké, přidáme zeleninový bujón – většinou 1 polévkovou lžíci na 0,5 l vody (záleží ale na tom kterém bujónu).
4. Pokud jste se rozhodli si polévku opravdu „vyšperkovat“ a chcete použít vývar, slejte vodu a místo ní k houbám a poloměkkým bramborám přilejte vývar. V opačném případě vodu ponechte.
5. Postupným vařením vám mezi tím dojdou brambory a vy si při tom můžete nastrouhat česnek, který do polévky přihodíte. Pak už stačí přidat majoránku, dochutit a kdo bude chtít, může přidat ještě vejce. To se rozmíchá a polévka bude o něco hustší a sytější.
6. Šup s tím na stůl.

 

SMAŽENÁ HLÍVA. JEDNODUCHÁ A ZDRAVÁ

Parádní příloha, pokud nechcete pořád jíst chléb nebo brambory. Hlíva stejně jako česnek obsahuje látky, které stimulují imunitní systém a pozitivně působí na metabolismus tuku či snižuje cholesterol.

A příprava je extrémně jednoduchá, tedy spíš skoro žádná. Půl kila hlívy ústřičné stačí očistit a omýt. Celé kloboučky pak jemně nasolíme špetkou soli, přidáme špetku černého pepře a sladkou papriku. A šup s tím na pánev. Houby necháme prohřát a osmažit, až budou jejich okraje do zlatova. A můžeme servírovat například k masu.

Houby se dají samozřejmě připravit snad na desítky různých dalších způsobů, takže pokud byste měli nějaký vlastní recept, můžete se nám s ním pochlubit třeba na Facebooku nebo Instagramu.