Sladký život bez cukru? Xylitol

Zdá se vám název tohoto sladidla až příliš chemický? Tak to asi neznáte toto čistě přírodní sladidlo.

Téměř stejně sladký jako sacharóza, pouze dvě třetiny kalorií, zcela přírodní původ, velmi příznivý vliv na zuby. To všechno jsou několika slovy hlavní výhody tohoto sladidla, kterému se často říká březový cukr. Pojďme se na něj ale podívat trošku blíž.

Původně se toto sladidlo získávalo ze dřeva břízy (odtud přezdívka “březový cukr”). Ale protože se xylitol volně vyskytuje i v ovoci, kukuřičných luscích, ovsu nebo houbách, získává se převážně z těchto zdrojů (zejména ze švestek, jahod a malin).

Tento bílý prášek na pohled nerozeznatelný od cukru, chutná, na rozdíl od Stévie (která je také přírodním sladidlem), stejně jako standardní cukr a tak je pro mnohé snazší přejít přímo na něj. Nemá totiž žádnou další pachuť, jen není tolik sladký.

A ZUBY BUDOU VDĚČNÉ

Vzpomínáte si, jak vám rodiče říkávali: “Nejez tolik cukru, ať se ti nezkazí zuby?” Přesně toho se u Xylitolu nemusíte bát. Jeho složení a povaha totiž zaručuje, že na naše zuby působí zcela opačně, tedy příznivě. A to dokonce tak, že si můžete občas smíchat pár lžiček Xylitolu s vodou a sem tam si s ním vykloktat a propláchnout ústa. Navíc jeho metabolické přeměny nepotřebují inzulin, takže se může hodit diabetikům, kterým neuškodí a neublíží.

KDO HLEDÁ, XYLITOL NAJDE

Toto přírodní sladidlo mají v oblibě i mnozí výrobci, které často přidávají například do žvýkaček (zejména pro jeho příjemně chladivý pocit, který v ústech navozuje), limonád, čokolád a podobně. Používá se také jako plnidlo nebo stabilizátor. Dávejte ale určitě pozor, aby vedle Xylitolu nestály ještě nějaká další - často - chemická sladidla, která by naopak mohla uškodit. Například ve žvýkačkách pro děti může být vedle Xylitolu ještě i Aspartam (kategorie škodlivosti 5 - více viz ebook ke stažení na hlavní straně) nebo Acesulfam (kategorie škodlivosti 4).

Můžete se ale poohlédnout po přírodních žvýkačkách, kde Xylitol určitě snadno najdete například ve spojení s výtažky z máty a podobně.

Na etiketách pak toto přírodní sladidlo hledejte pod tradičním “éčkovým” označením: E967.