Zrádné konzervanty v kosmetice

Vybíráte kosmetiku podle podle výrobce, vůně či barvy nebo složení? A jak moc znáte působení konzervantů na naše zdraví?

Konzervantů existuje opravdu mnoho a přidávají se do potravin, kosmetiky nebo některých drogistických přípravků. Jednoduše řečeno, pokud chcete něco někam přepravit, skladovat a poté to prodat, musí to vydržet. A pak je to jasné „potřebujeme konzervanty“.

Jak to s nimi ale je u kosmetiky? Inu, stejně jako u potravin, některé mohou škodit (zejména ty chemického původu), jiné mají mohou být docela neutrální (přírodní). A o některých škodlivých si dneska něco řekneme.

PARABENY VŠUDE, KAM SE PODÍVÁM

Bez přehánění. Je to tak. Parabeny jsou jedním z nejčastěji používaných konzervantů v kosmetice. Pomáhají udržet všechny složky různých krémů či gelů a past pěkně bez mikrobů a bakterií. To díky nim nám vydrží různé preparáty proti vráskám či zjemňující krémy na ruce tak dlouho. Ale za jakou cenu? A je vůbec nutné to řešit, když si „to natíráme jen na ruce nebo obličej a nejíme to“?

Ehm, no, to záleží na každém z nás. Ale nutno říci, že kůže jakožto největší lidský orgán má jednu vlastnost – vstřebává a vstřebává kde co, parabeny a konzervanty nevyjímaje. Takže pravidelným využíváním takto konzervované kosmetiky se nám konzervanty do těla s jistotou dostanou a pak se mohou ukládat do různých orgánů. Tělo totiž není na tyto látky zvyklé a neumí je vylučovat nebo je nevylučuje dost efektivně. Takže vedle siřičitanů, benzoátů nebo sorbanu z potravin (všechno velmi nepříznivé konzervanty) se nám do těla dostávají i parabeny a další.

Ale zpátky k parabenům. Používají se v kosmetice dlouhodobě a existuje mnoho studií jejich vlivu na lidské zdraví. A jak to už bývá, některé neprokázaly jejich negativní vliv na zdraví, jiné studie předkládají výsledky, které jsou velmi negativní. Ale protože mají parabeny v kosmetice svůj účel a nejsou zakázané, používají se. Pro výrobce kosmetiky ideální aneb: „Prostě tam šoupneme parabeny a máme jistotu, že to vydrží“. Je to snadné, levnější a pohodlnější. A tak se využívají.

KOKTEJLOVÝ EFEKT JAKO VYŠITÝ

Stejně jako další jiné konzervanty (MIT, MCIT apod.) mohou často způsobovat alergické reakce, podráždění a podobně. Ze začátku to ani nemusí vypadat, že škodí, ale po čase se může objevit vyrážka, která se bude zhoršovat. A protože po několika měsících či pár letech nikoho už nenapadne, že začal používat ten který kosmetický výrobek s konzervanty, bude se původce určovat těžko. Proto je prostě lepší se chemickým konzervantům a chemickým složkám vyhýbat. Jistota je jistota. Dá se tak předejít mnohým budoucím problémům.

 

Nehledě na to, že užívání chemických aditiv (ať už v jídle, kosmetice nebo drogerii) může způsobovat tzv. koktejlový efekt. Tedy situaci, kdy všemožná chemická aditiva působí v našem těle navzájem a mezi sebou. Tím mohou způsobovat další a vážnější problémy (alergie, bolesti hlavy, pravidelnou únavu, nespavost, astma a další), které nikdo nedokáže s jistotou predikovat, neboť u každého aditiva se zkoumají vlastnosti jen toho jednoho chemického přídavku. Nikdo už dál nezjišťuje jejich vzájemné působení.

Přitom kosmetiku lze vyrobit nejen bez chemických konzervantů ale i čistě na přírodní bázi. Takové opalovací krémy či přírodní oleje na mazání mohou být příkladem viz naše články: Opalujeme se bez ropyLevandulový olej. Uklidní ale i pomůže.

Takže pokud si budete příště pořizovat nějaký krém či pastu, můžete se zkusit podívat, zda složení neobsahuje některé z těchto složek: methylparabeny, ethylparabeny (E 214), propylparabeny (E 126), butylparabeny, methylisothiazolinon (MIT), methylchloroisothiazolinon (MCIT).

Příště si zase povíme více. Nebojte a sdílejte na Facebooku či Instagramu.