Běžné plenky? Bělidla a zbytečná chemie

Běžné plenky? Bělidla a zbytečná chemie

Vysoká savost, nízká cena a téměř dokonalá neprodyšnost? No, tak to se bez chemie neobejdete. Pojdme mrknout, jak to u běžných dětských plenek funguje:

 • Vysoká savost = "superabsorpční" chemie - chemické složky, které se starají o vysokou schopnost absorbovat tekutiny, se při používání plenek postupně dostávají do vnitřních vrstev plenky. A to až k pokožce miminka. Tenká a citlivá dětská pokožka je pak téměř celý den vystavena působení těchto umělých látek, kterým se dosud neumí bránit. Právě "boj" s dráždivými látkami v raném dětství patří mezi časté příčiny budoucích alergií a ekzémů.
 • Nepropustné umělé hmoty - dokonale obepnuté plenky se sice postarají o neprodyšnost, ale dětská pokožka pak nemůže dýchat a často se zapařuje. Výsledek? Nepříjemné opruzeniny.
 • Umělé parfemace - o neutralizaci nepříjemného zápachu se starají umělé parfemace, které se ale opět mohou postupně dostat k jemné dětské pokožce. Různé alergie a podráždění jsou na světě.
Jde to i jinak. Bez negativních efektů a bez chemie

Jde to i jinak. Bez negativních efektů a bez chemie

Ekoplenky jsou vyrobeny převážně z přírodních biodegradabilních složek s využitím nejjemnějších materiálů. Díky tomu se v přírodě rozloží do 2 let namísto běžných 400 a miminku nezpůsobí alergie ani podráždění:

 • jemnost a prodyšnost - podkladová látka nebělená chlorem je mnohem jemnější, stejně jako čistá biobavlna.
 • tři absorpční vrstvy - a žádná "superabsorpční chemie" ale důmyslný systém tří absorbčních vrstev s rozložitelným přírodním absorpčním gelem
 • neutralizace pachů čistě přírodními složkami - 100% přírodní extrakt z čajových lístků se postará o neutralizaci vzniklých pachů
 • elastické pásky bez latexu - prodyšný obepínací systém pomůže předejít podrážděné pokožce, která by jinak nemohla volně dýchat
Ekoplenky Naty a Moltex pro vaše nejmenší

Ekoplenky Naty a Moltex pro vaše nejmenší

Jasná volba pro ty nejzodpovědnější rodiče. Ekoplenky Naty a Moltex vynikají nejen jemností a 100% zdravotní nezávadností materiálu, miminkům navíc perfektně padnou, jsou prodyšné a díky speciální úpravě vnějšího pláště nepropustné:

 • 45 - 60 % biodegradabilní - díky využítí maxima přírodních materiálů se ekoplenky Naty a Moltex dokáží v přírodě rozložit už za 2 roky (namísto 400 let)
 • kvalita potvrzená přísnou certifikací - aneb jistota a nezávadnost stvrzená přísnou FSC a Vincotte certifikací
 • 100% nezávadnost použítých materiálů - jemný materiál bez dráždivé chemie pomůže vašemu miminku od nepříjemných alergiií a podráždění pokožky