Zdravá domácnost? S konvenční drogerií těžko

Zdravá domácnost? S konvenční drogerií těžko

Chlór, hydroxid sodný, minerální kyseliny, všechny tyto látky běžně najdeme ve složení konvenčních čisticích a pracích prostředků. Ničit a hubit bakterie zvládnou na jedničku. Kvůli důsledkům dlouhodobého používání agresivní chemie však plníme my i naše děti čekárny kožních či alergologických ambulancí.

  • ekzémy, podráždění, kožní reakce - velmi časté jevy při používání syntetických čisticích a pracích prostředků, které ničí lipidový film naší pokožky, vysušují ji a snižují její přirozenou obranyschopnost. I naše maminky věděly, proč by se při úklidu měly používat rukavice...
  • rizika pro zdraví dětí - syntetické čističe a prací prášky či aviváže dokážou na dosud velmi slabé pokožce našich nejmenších napáchat obrovské (a bolavé) škody. Náhodné požití špatně uskladněné konvenční drogerie dětmi pak představuje hotovou noční můru.

Rozhodnutí je pouze na nás, zda zvolíme konvenční přístup anebo zodpovědně proměníme svoji domácnost ve skutečně zdravé místo pro život. 

Vypere, provoní, neublíží. Ekopraní s Yellow and Blue

Vypere, provoní, neublíží. Ekopraní s Yellow and Blue

Mýdlový sliz na praní, žlučová mýdla, mýdlové ořechy, přírodní bělící prášky a ekologické praní plen - Tierru Verde směle prohlašujeme za specialistu na ekopraní. Co všechno ekodrogerie zvládne?

  • šetrné, ale účinné odstranění nečistot - přípravky založené na účincích mýdlových ořechů a rostlinných saponinů si poradí s běžnými organickými nečistotami raz dva, zároveň jsou v přírodě plně rozložitelné
  • garantovaná nezávadnost pro lidské zdraví - přípravky s přirozeně odbouratelnými látkami, které v praní používaly již naše babičky, prošly přísným testováním snášenlivosti. Výsledek? Prokazatelná účinnost a bezproblémová snášenlivost i pokožkou dětí do 3 let. Konečně víme, v čem bez obav prát dětské oblečení a látkové plenky. 

Komplexní prací řada Yellow and Blue nabízí vše, co pro efektivní, ale přitom ohleduplné praní potřebujete. Od mýdel a pracích gelů až po bělící prášky a máchadla.

Mytí nádobí raz dva. Ekologicky a šetrně

Mytí nádobí raz dva. Ekologicky a šetrně

Každodenní detaily a rutina dělají výsledek. Pro čistou a zároveň zdravou domácnost přitom stačí několik drobných změn. Vyberte si proto své favority z dílny Tierra Verde i v mytí nádobí.

  • gel na nádobí pro ruční mytí - přípravek bez chemických odmašťovačů, čistě přírodní složení nedráždí a je vhodné i pro nejcitlivější pokožku
  • gel do myčky - obsahuje mýdlové ořechy v biokvalitě, bez fosfátů a optických rozjasňovačů
  • sůl do myčky - pro odstranění usazenin a prodloužení životnosti myčky
  • oplach lahví - ekologická alternativa k chemických leštidlům a rozjasňovačům, odstraní usazené nečistoty i v lahvičkách pro děti

Nejen hebká pokožka rukou a krásně čisté talíře bez zbytků chemických čistidel - při použití ekodrogerie myslíte i na udržitelnost zdravého životního prostředí a přírody. Děkujeme!